צור קשר

שם
טלפון
נושא
מבקש לקבל מידע וחמרים מקצועיים ושיווקיים מ"שחר
 

מחלימים ומטופלים כרונים


מחלימים

"אין עדות למחלה"

החלמתם ממחלת הסרטן. חודשים ארוכים חיכיתם למשפט הזה, ועכשיו הוא שלכם. הסיוט נגמר. לא עוד ניתוחים, אשפוזים, הקרנות, טיפולים. ניצחתם. החיים אמורים לשוב למסלולם התקין – זוגיות, משפחה, עבודה, תחביבים.

עצרו רגע.....

האם הענקתם לעצמכם זמן להתאושש, רגע לחשוב על הבאות ? האם החיים אכן שבו למסלולם עבורכם?

הגוף ספג טראומה שתוצאותיה עוד ניכרות - שינוי במראה ובהופעה, בעיות בריאות שונות, ערעור הביטחון העצמי ועוד. רגע לפני החזרה לשגרה אתם יודעים שאתם זקוקים לעוד רגע אחד לעצמכם.

מחקרים מדווחים לקיחת אחריות על איכות החיים, אורח חיים בריא ומאוזן יותר ומשוחרר מלחצים,  הינם בין הגורמים  העוזרים למניעת הישנות המחלה.

כי ההתאוששות ממחלת הסרטן מהווה הזדמנות לשיפור דרמטי של שגרת החיים. זה הזמן לבחינה מחודשת של חיינו, ליצירת אורח חיים בריא ומאוזן יותר, ולשיפור בכל מערכות חיינו.

תוכנית "שחר" מציעה למחלימים אונקולוגיים מסגרת של תמיכה והעצמה אישית בת 7 ימים, המשלבת נופש בנוף ההרים הקסום של הרי ירושלים, עם סדנאות העצמה ותמיכה ועם היכרות עם מגוון כלים בתחומי הגוף והנפש - לקראת בנייתם של חיים מלאים, מאוזנים ובריאים יותר.

את התוכנית מובילים מיטב אנשי המקצוע בתחומי הרפואה האונקולוגית, ההעצמה האישית והרפואה המשלימה; והיא מופעלת בחסותה המקצועית של קופת חולים כללית, ובאישורם ופיקוחם של שירותי בריאות כללית ומשרד הבריאות.

מחלימים עד גיל 35

עשרות המחלימים שעברו עד היום את תוכנית "שחר", הבהירו לנו, אנשי המקצוע, שחשוב מאוד ליחד תוכנית לקבוצה הומוגנית מבחינת הגיל (גילאי 25-35 שנים)

הקבוצה תחווה את תוכנית שחר, כפי שחווים מחלימים אחרים, יחד עם קבוצת שייכות מתאימה. המחלימים יחשפו לשיטות ולכלים אליהם נחשפים כלל המחלימים בנוסף לאפשרות לברר שאלות, חששות והתלבטויות שקשורות בעיקר בהיבט של הגיל (שאלות שאינן רלבנטיות לגילאים מבוגרים יותר):

  • מיניות לאחר משבר
  • זוגיות
  • הורות (בדר"כ לילדים צעירים)
  • שאלות נוספות

מטופלים כרונים

התוכנית מיועדת למטופלים בנמצאים בסטאטוסים הבאים*:

  • CR – רמיסיה מלאה
  • CML – לוקמיה מיאלואידית כרונית
  • CLL - לוקמיה לימפוציטית כרונית

הרציונאל לתוכנית

תהליך אבחון מחלת הסרטן ותהליכי הטיפול הנמשכים, בעיקר במצבים "כרוניים" של המחלה, מלווים, ברוב המקרים, בתנודות רגשיות ומחשבות הנעות בין תקווה לבין פחד וחשש.

התגובה של האדם לאבחנה ובהמשך לתהליכי הטיפול, מושפעת מתכונות אישיות, ניסיון ומפגש קודם עם מחלות סרטן במשפחה או בסביבה הקרובה, סוג המחלה והיכולת להירפא או להשיג הקלה.

כל אדם מגיב בצורה שונה ובעוצמה שונה אבל לכולם דרוש זמן כדי להסתגל למציאות של מחלה. יש לזכור כי גם בני המשפחה עוברים תהליך רגשי דומה, ורבים מהם זקוקים, בדומה לחולה, להדרכה ולתמיכה.

מחקרים הראו כי רוב החולים מתמודדים היטב עם המחלה בעזרת כוחותיהם שלהם ובסיועה של סביבה תומכת.

האופטימיות לגבי הצלחת הטיפולים הקיימים והעתידיים נמשכת, וכתוצאה עולה בהתמדה תוחלת ההישרדות במחלות אלה

נמצא כי קיימים מספר חששות המשותפים לחלק גדול מהחולים, ועליהם יש מקום לדון עם בני המשפחה, חברים וקרובים. על סמך הניסיון הקליני והידע שנצבר, הבעת הרגשות, יצירת סביבה רגשית תומכת ועוד יכולים להיות לעזר רב  במהלך הטיפולים ולאחריהם

תוכנית שחר , במהלך של 7 ימים רצופים, בתנאי הארחה מלאים, בסביבה פסטוראלית המאפשרת "ניתוק מהשוטף", מאפשרת למטופלים אונקולוגיים להיחשף לצורות חשיבה אחרות המחזקות ומעצימות את המטופל,  לקבל כלים מגוונים המאפשרים הפוגה ושחרור ממתחים , וליצור קבוצה תומכת ומחזקת שהקשרים איתה, בשל החווייה האינטנסיבית של מספר ימים רצופים , ימשכו, על פי ניסיוננו, תקופה ארוכה לאחר סיומה של התוכנית.

*מטופלים באחת מהקטגוריות לעיל, המבוטחים בכללית מושלם, יוכלו ליהנות מהנחות גדולות ומשמעותיות בשל הסבסוד המשמעות של הקופה (מבוטח משלם רק השתתפות עצמית)לרשימה המלאההבא >>