צור קשר

שם
טלפון
נושא
מבקש לקבל מידע וחמרים מקצועיים ושיווקיים מ"שחר
 

השחר מפציע

"שחר - המקום לתמיכה והעצמה" למחלימים מסרטן הינה תוכנית חדשנית ופורצת דרך עבור מחלימים ממחלות אונקולוגיות.

תכנית שחר נוצרה מתוך הכרות עם בני משפחה שחלו בסרטן והחלימו ומתוך הכרה, שלאחר סיום הטיפולים, נוצר סוג של ואקום מאותו רגע משמח בו נאמר "זהו, את או אתה בריאים, נתראה בביקורות הבאות"...הצוות הרפואי והמשפחה, כבר לא עוטפים ותומכים כפי שהיה בחודשי הטיפולים האינטנסיביים ופתאום נוצר סוג  של בדידות, של חששות ופחדים שעולים. הגוף עדין חלש, שלא לדבר על הנפש שעברה טלטלות רבות... ומהשאלה מה עושים עכשיו – קם, מתוך שליחות גדולה, המיזם של שחר.

תוכנית שחר גובשה על מנת להעניק למחלימים מסרטן מקום בו יוכלו להתנתק משגרת חייהם לטובת פעילויות של העצמה ותמיכה אישית. פעילויות אלה יכולות לשפר את החזרה למארג החיים התקין ויש הטוענים כי בכוחם אף להפחית את הסיכון להישנות המחלה.

תכנית שחר ייחודית ויחידה בישראל בחרה למקד את פעילויותיה בעיקר ובמיוחד "בהיבטים הבריאים" של תהליך ההחלמה ולרכז, תחת קורת גג אחת נכלל מגוון רחב של תחומי ידע והתנסות אשר יאפשרו למגיעים לתכנית, לגבש לעצמם "ארגז כלים" משמעותי שיאפשר להם לחזור ולשלוט באורח חייהם.

גישה זו היא גם העומדת מאחורי הקמה של "חוות בריאות" בעולם (גרמניה, אוסטרליה, אנגליה ועוד), והיא התומכת במתן אפשרות, הן למטופלים והן למחלימים ,ליהנות ממגוון רחב של שירותים: רפואיים, שירותי תמיכה, העצמה ועוד.

המציאות הישראלית ביחס לתמיכה במחלימים אונקולוגיים מגלה ארגונים רבים המציעים, כל אחד בתחומו, שירותים בודדים.

אין כיום בישראל גוף המרכז את מרבית ההתמחויות שיכולות לסייע למחלים האונקולוגי, בשילוב נופש של שבוע ימים המאפשר התנתקות מחיי השגרה (אילוצי עבודה, ילדים, מטלות היום יום וכו'), מתוך כוונה שהמשתתף בתכנית ימקד את כל תשומת לבו בעצמו בלבד  ויהנה מתכנית מושקעת וחווייתית.

מרכז שחר הוקם על ידי יזמים פרטים  אליהם הצטרפו מומחים בעלי שם ממיטב אנשי המקצוע בתחומי הרפואה, במגוון רחב של תחומים רלבנטיים הקשורים בתהליך ההחלמה: אונקולוגיים, פסיכו אונקולוגיים, רופאי ספורט, תזונאים ועוד.  כדי לענות על הצורך של מחלימים אונקולוגיים לקבל מענה וכלים בכל הקשור לניהול אורח החיים "נכון" שרצוי לקיים, תחת  מעטפת מקצועית מקיפה וכוללת אחת.

צוות שחר פועל מתוך תחושת שליחות אמיתית ואמונה ביכולת לסייע משמעותית למחלימים.

תוכנית שחר מציעה למחלימים אונקולוגיים מסגרת של תמיכה והעצמה אישית בת 7 ימים, המשלבת נופש בנוף ההרים הקסום של הרי ירושלים, עם סדנאות העצמה ותמיכה ועם היכרות עם מגוון כלים בתחומי הגוף והנפש - לקראת בנייתם של חיים מלאים, מאוזנים ובריאים יותר.

על פי התפיסה המקצועית, יוכל כל משתתף להמשיך את התהליכים אותם החל בתכנית שחרלהתמיד באופן אישי בפעילות זו או אחרת, מתוך "ארגז הכלים" המגוון שהתכנית מציעה, ולהמשיך להיחשף לגורמים מקצועיים בקהילה גם בתום השבוע החוויתי בירושלים.